voedselbanken verlagen de drempel β want niemand zou zich moeten schamen voor hulpIn 2024 kregen nog maar 150.000 mensen in Nederland voedselhulp via de Voedselbank. Een daling vergeleken met 180.000 mensen in 2023. En dat terwijl ruim 500.000 mensen volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek onder de armoedegrens leven. Bij Vereniging van Nederlandse Voedselbanken zien we dat de drempel om hulp te vragen nog altijd te hoog is. Mensen met schuldproblemen of een laag inkomen schamen zich of willen liever niet worden gezien bij een voedselbank. Juist daarom starten we met 180 voedselbanken een landelijke campagne onder de naam: "Ook voor jou".
πππ π―ππ«ππ§πππ«π ππ«?
β
Onze klanten krijgen vanaf nu vier weken boodschappen mee voordat er een intakegesprek plaatsvindt. Zie: https://lnkd.in/eU_BQ4w4
β
Daarmee maken we de eerste stap lichter, zonder dat direct alle financiΓ«le informatie op tafel hoeft te komen.
β
We willen een sfeer van vertrouwen en waardigheid creΓ«ren voor iedereen die hulp nodig heeft.
De realiteit is dat veel mensen hun boodschappen niet kunnen betalen. Niet omdat ze niet willen, maar omdat stijgende lasten zoals huur, energie en zorgkosten vrijwel hun hele inkomen opslokken. En bovenal: de schaamte om hulp te vragen is groot. Maar armoede kan iedereen overkomen. Hulp vragen is geen zwakte. De Voedselbank is er ook voor jou β tijdelijk, zonder oordeel, met menselijkheid.
ππ’π₯ π£π π¦πππ« π°ππππ§ π¨π―ππ« π¨π§π³π πππ§π©ππ€ π¨π ππ’π£ππ«ππ ππ§ ππ₯π¬ π―π«π’π£π°π’π₯π₯π’π ππ«?
We zijn nog op zoek naar vrijwilligers in Nijmegen Noord, Onze Supermarkt in Dukenburg, Loods, en centrale teams. Kijk vooral eens tussen onze vacatures!
